Сантехніка для кухні: вибір мийки, змішувача та системи фільтрації води.

Кухня є центром життя будь-якого дому, і правильний вибір сантехніки є ключовим фактором для забезпечення її функціональності і зручності. Зараз ми дізнаємося про основні аспекти вибору мийок та змішувачів для кухні, а також системи фільтрації води.

Вибір кухонної мийки.

Типи мийок.

 1. Вбудовані.
  • Встановлюються врівень зі стільницею або трохи нижче. Вони створюють єдиний рівень, що полегшує очищення і надає сучасний вигляд.
 2. Накладні.
  • Встановлюються зверху на стільницю. Це більш традиційний варіант, який легко встановити і замінити.
 3. З інтегрованими крилами
  • Мають додаткові площі для сушіння посуду. Це зручно для невеликих кухонь без окремого місця для сушіння.
 4. Двосекційні.
  • Мають дві секції, що дозволяє розділити процес миття посуду і їжі. Це зручно для великої родини або для тих, хто часто готує.

Матеріали мийок.

 1. Нержавіюча сталь.
  • Найпопулярніший матеріал завдяки своїй довговічності, стійкості до корозії і відносно низькій вартості.
 2. Граніт і композити.
  • Виглядають естетично і доступні у різних кольорах. Вони стійкі до подряпин і високих температур, але можуть бути дорожчими.
 3. Кераміка.
  • Має класичний вигляд і відмінну стійкість до плям. Проте кераміка є крихкою і може легко пошкоджуватись від сильних ударів.

Фактори вибору мийки.

 1. Розмір.
  • Вибирайте мийку, що відповідає розмірам вашої кухні і стільниці. Для малих кухонь підійдуть компактні моделі, тоді як для великих кухонь можна вибрати двосекційні мийки.
 2. Глибина.
  • Глибокі мийки зручніші для миття великого посуду і зменшують розбризкування води.
 3. Додаткові функції.
  • Враховуйте наявність додаткових функцій, таких як вбудовані фільтри для води, дозатори для мила або подрібнювачі харчових відходів.

Вибір кухонного змішувача.

Типи змішувачів:

 • Одноважільні змішувачі. Управляються однією ручкою для регулювання потоку і температури води. Вони зручні і прості у використанні.
 • Двоважільні змішувачі. Мають окремі ручки для гарячої і холодної води. Вони підходять для класичних інтер’єрів і забезпечують точніше регулювання температури.
 • Висувні змішувачі. Оснащені висувним шлангом, що полегшує миття великого посуду і очищення мийки. Це зручно для великих кухонь і часто використовуваних мийок.
 • Безконтактні змішувачі. Управляються сенсорами і не потребують дотику для увімкнення. Це гігієнічно і зручно, особливо коли руки забруднені.

Матеріали змішувачів.

 • Нержавіюча сталь. Висока стійкість до корозії і подряпин, довговічність і естетичний вигляд.
 • Латунь. Міцний матеріал, що забезпечує тривалий термін служби. Латунні змішувачі часто мають хромоване покриття для додаткового захисту.
 • Пластик. Використовується для виготовлення дешевших моделей. Менш довговічний і стійкий до пошкоджень порівняно з металами.

Фактори вибору змішувача.

 1. Висота виливу. Високий вилив дозволяє зручно мити великий посуд, але може спричиняти більше розбризкування води.
 2. Тип управління. Вибирайте між одноважільними, двоважільними і безконтактними моделями в залежності від зручності і стилю кухні.
 3. Додаткові функції. Враховуйте наявність фільтрів для води, вбудованих дозаторів мила, систем для економії води або висувних шлангів.

Системи фільтрації води для кухні.

Типи фільтрів:

 • Проточні фільтри. Встановлюються безпосередньо на водопровідну трубу під мийкою. Вони забезпечують постійну фільтрацію великого об’єму води.
 • Фільтри-глечики. Портативні фільтри, що не потребують установки. Вони зручні, але мають обмежену продуктивність.
 • Системи зворотного осмосу. Використовують мембрани для видалення забруднень з води. Це найефективніші системи фільтрації, але вони займають більше місця і потребують складнішого встановлення.

Фактори вибору фільтра:

 1. Тип забруднень. Визначте, які саме забруднення потрібно видалити (хлор, важкі метали, бактерії тощо). Обирайте фільтр, що відповідає цим вимогам.
 2. Продуктивність. Враховуйте об’єм води, який фільтр може обробити за день. Це важливо для великих сімей або активних кухонь.
 3. Заміна картриджів. Перевірте, як часто потрібно замінювати фільтруючі елементи і яка їхня вартість. Це допоможе оцінити загальні витрати на обслуговування фільтра.

Встановлення фільтраційної системи.

 1. Проточні фільтри. Встановлюються під мийкою і підключаються до водопровідної системи. Це може вимагати професійної допомоги.
 2. Фільтри-глечики. Не потребують встановлення. Просто налийте воду у глечик і дочекайтеся фільтрації.
 3. Системи зворотного осмосу. Вимагають складнішого встановлення, включаючи підключення до водопроводу і встановлення резервуарів для зберігання фільтрованої води. Це зазвичай потребує професійного монтажу.

Вибір сантехніки для кухні, включаючи мийку, змішувач і систему фільтрації води, є важливим етапом у створенні функціонального і зручного простору. Правильний вибір мийки і змішувача залежить від розмірів кухні, матеріалів, функціональності та стилю. Система фільтрації води забезпечить чисту і безпечну воду для готування і пиття. Враховуючи ці фактори, ви зможете створити кухню, яка буде не тільки естетично привабливою, але й максимально зручною для щоденного використання. Всю необхідну сантехніку можна купити в інтернет-магазині Сантехшара: https://www.santechshara.ua/santehnika/

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Инженерный портал