Плющення зерна – це корисно для худоби та вигідно для фермера

Плющення зерна — це невід’ємна частина сільського господарства, яка не тільки корисна для худоби, але й вигідна для фермера. У цьому блогу ми розглянемо, чому використання плющення зерна є важливим аспектом у житті сільськогосподарських підприємств.

Вибрати товари для фермерських господарств можна тут в інтернет-магазині.

Основні характеристики

Плющення зерна – це процес механічного розмелювання зерна, в результаті якого воно набуває певної структури та форми. Така обробка дозволяє покращити засвоюваність корму для худоби, а також підвищити її харчову цінність. Зерно, прокатане спеціальним обладнанням, стає доступнішим для жуйних тварин, оскільки вони легше пережовують і засвоюють такий корм.

Однією з основних переваг плющення зерна є збільшення поживності кормів. Завдяки плющення зерна воно стає більш доступним для ферментативного розщеплення в шлунку тварини. Це сприяє кращому засвоєнню поживних речовин, вітамінів та мінералів, що, у свою чергу, позитивно позначається на здоров’ї та продуктивності худоби.

Крім того, плющення зерна допомагає покращити травний процес у жуйних тварин. Завдяки механічній обробці зерна воно стає більш м’яким і пухким, що сприяє його кращому перемішуванню з рубцевим соком і покращує процес ферментації. Таке травлення дозволяє тваринам отримати максимальну кількість поживних речовин із прокатаного зерна.

Не можна залишити без уваги і економічний аспект плющення зерна для фермера.

По-перше, завдяки покращенню харчової цінності кормів, худоба споживає менше корму, але отримує більше поживних речовин. Це дозволяє скоротити витрати на корми та підвищити ефективність виробництва молока, м’яса чи інших тваринницьких продуктів.

По-друге, плющення зерна дозволяє зменшити втрати кормових ресурсів. Велике прокатане зерно краще розщеплюється і розчиняється в рубцевому соку, ніж цільне зерно, що зменшує його проламування та викиди через неперетравлені кормові залишки. Таким чином, використання плющення зерна дозволяє заощадити на кормах та покращити їх ефективність.

Переваги

Цей процес може бути корисним для худоби з кількох причин:

  1. Збільшення споживання: Плющене зерно легше жувати та перетравлювати, що збільшує його засвоюваність. Це може призвести до збільшення споживання корму, що може збільшити продуктивність худоби.
  2. Поліпшення травлення: Подрібнене зерно може стимулювати травлення, оскільки воно швидше проходить крізь рубець худоби. Це допомагає підтримувати хороше здоров’я травної системи та знижує ризик розвитку ацидозу рубця.
  3. Балансування раціону: Плющення зерна також допоможе збалансувати раціон худоби, особливо при додаванні білків і мінералів. Наприклад, можна додати протеїн, роздавивши зерно разом із бобовими чи люцерною.
  4. Контроль вологості: При прокатуванні зерна можна контролювати кількість вологи в кормі, що може знизити ризик захворювань, пов’язаних із годуванням.

Насамкінець, плющилки для зерна – це вигідне рішення для фермера. Поліпшення харчової цінності кормів, підвищення засвоюваності поживних речовин, покращення процесу травлення та економія на кормах – це робить плющення зерна невід’ємним елементом успішного сільського господарства.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Инженерный портал