У чому різниця між класами арматури А1 та А3 і де вона застосовується

Армування є неодмінною умовою та частиною проєктування залізобетонних конструкцій та будівель. На успіх цієї роботи впливає те, який клас арматурного дроту обраний. Сталева арматура може бути різних модифікацій та розмірів. Вся вона виготовляється із чорного металу, це в основному легована сталь. Залежно від конкретного застосування арматурний пруток може бути гладким або рифленим. В окремих випадках його покривають шаром цинку, або іншим покриттям для захисту від корозії. Ціни на цей металопрокат залежать від класу, довжини та товщини сталевих прутків. Вони можуть випускатися в мотках та окремими прутами. Арматуру ділять на класи залежно від хімічного складу та показника механічних властивостей. Наприклад, розглянемо чим відрізняється арматура класів А-3 та А1.

f7d54baff0cecababfdc9ad76e84fbf6.jpg

Відмінні риси арматури А-1

Арматура А1, відома як А240, на відміну від А3, має гладку фактуру поверхні. Гладка арматура підходить для випадків, коли на неї не впливають великі навантаження. Цей металопрокат випускається діаметром від 5,5 мм до 40 мм. Металевий пруток має нижчу межу плинності, що робить його більш пластичним і використовується в автомобільній промисловості. Сталевий пруток застосовується для виробництва надійної металопродукції:

  • різноманітні ресори та пружини;
  • арматурні сітки для кладки;
  • декоративні елементи в ландшафтному дизайні.

Круглі прутки також активно використовують у контурах заземлення. Вони оцинковані для тривалої експлуатації у жорстких умовах. До плюсів цієї продукції можна віднести:

  • Високу гнучкість.
  • Відмінну адгезію.
  • Довговічність.

Арматурні прутки А-240 використовуються для виготовлення легких зварних каркасів та у дрібносерійному будівництві. Вона найчастіше залучається у допоміжних конструкціях, а також для естетичного оформлення екстер’єрів та ландшафтів. Наприклад, з неї можна робити каркаси для теплиць, парників, а в сільському господарстві — вила та інші інструменти.

Гладкая арматура 6 мм А1 А240

Сфера застосування сталевих прутків А-3

Арматура А3, це усім відомий клас А-400. На що варто звернути увагу при виборі цього виробу. Поверхня арматури А3 рифлена, поперечні виступи дозволяють прутку міцно утримуватися в бетоні та менше піддавати його руйнуванню, створюючи тим самим міцнішу конструкцію. Наприклад, арматурний пруток діаметром 10 мм часто використовується у залізобетоні через його міцність на розтяг. Однак наявність ребер також є незручністю, тому, що прутки мають більшу внутрішню напругу. Рифлена, текстурована сталь успішно застосовується у заливці стрічкового фундаменту. Вона ідеально підходить як робоча арматура. Сталева арматура класу А-400 (А-3), зазвичай використовується в будівництві як робочий матеріал для надання додаткової міцності та підтримки бетонних конструкцій. Її часто використовують у вигляді окремих прутків або зварної сітки для армування та посилення бетонних фундаментів, стін, колон та інших елементів конструкції. Сталева арматура А-3 допомагає запобігти розтріскуванню та підвищити загальну довговічність та опорну здатність бетону. Це важливий компонент для будівництва будівель, мостів, доріг та інших інфраструктурних об’єктів. Перейшовши за посиланням, ви дізнаєтесь більше про відмінності арматурних прутків А1 та А3.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Инженерный портал