Основні функції водостічної системи, критерії вибору

Водостічна система — це невід’ємна частина даху будь-якого будинку чи будівлі. Її основна функція полягає у збиранні та відведенні дощової води з даху, щоб запобігти пошкодженню фундаменту та стін будівлі. У цьому блог-пості ми розглянемо як купити водостічні компоненти, основні функції водостічної системи та критерії, які слід враховувати при її виборі.

Функції

Водостічна система дозволяє:

  • Вберегти фундамент від руйнування. Вода, що стікає з покрівлі, не підточуватиме ні фундамент, ні ґрунт під ним, що допоможе уникнути обвалення будівлі.
  • Забезпечити безпеку домочадцям. Снігові маси, що поступово накопичуються на даху, в один момент можуть зійти вниз і травмувати людей, що знаходяться біля будинку.
  • Контролювати потік води, направляючи його в потрібне русло. Таким чином можна позбутися калюж у дворі та зберегти газонне покриття.
  • Створити комфортну обстановку на прилеглій до будинку території. Грунт біля будинку не розмиватиметься під вагою водяних потоків, що спадають з даху під час зливи.

Основні характеристики

  1. Відведення води: Головне завдання водостічної системи – збирати дощову воду з даху та спрямовувати її вниз по стоках та трубах до землі або каналізації. Це допомагає уникнути скупчення води на даху, що може призвести до протікання та пошкодження стін. Тому важливо вибрати систему, яка здатна впоратися з об’ємом дощової води, характерним для вашого регіону.
  2. Захист від засоров: Крім відведення води, водостічна система повинна бути здатною запобігти попаданню сміття та листя у стоки та труби. Для цього використовуються сита та фільтри, які затримують великі частинки та дозволяють воді вільно протікати. При виборі ринви зверніть увагу на наявність таких захисних елементів.
  3. Міцність та довговічність: Водостічна система має бути виготовлена із міцних матеріалів, які витримають навантаження від дощової води, снігу та льоду. На ринку існують різні матеріали, такі як метал, пластик та алюміній. Зверніть увагу на довговічність і стійкість до корозії, щоб система прослужила довгі роки.
  4. Зовнішній вигляд: Водостічна система є видимою частиною даху, тому її зовнішній вигляд відіграє важливу роль. Виберіть систему, яка гармонійно впишеться в архітектурний стиль вашого будинку і поєднуватиметься з кольором даху. Деякі виробники пропонують широкий вибір кольорів та фактур, що дозволяє створити естетично привабливий образ.
  5. Зручність монтажу та обслуговування: Останній, але не менш важливий критерій – зручність монтажу та обслуговування водостічної системи. Найкраще вибирати систему, яка легко встановлюється та потребує мінімального обслуговування. Це дозволить заощадити час та сили при її встановленні та у майбутньому обслуговуванні.

У результаті вибір водостічної системи — це відповідальний крок, який потрібно здійснювати з урахуванням усіх зазначених вище критеріїв. Сподіваємося, що наш блог-пост допоможе вам зробити правильний вибір та забезпечити ваш будинок надійною та ефективною водостічною системою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Инженерный портал