Технічні характеристики комерційного лінолеуму

Комерційний лінолеум сміливо можна назвати найбільш доступним, практичним, зносостійким і якісним видом фінішного покриття підлоги. Він вигідно відрізняється від побутового і напівкомерційного за своїми характеристиками і призначений для використання в приміщеннях з великим прохідним навантаженням.

Його можна стелити в магазинах, офісах, аеропортах, торгових залах. Також добре підходить цей вид лінолеуму і для житлових приміщень — його часто укладають у коридорі, кухні, санвузлі та ванній. Ознайомитися з асортиментом комерційного лінолеуму можна на сайті за посиланням: https://witex.ua/linoleum-komerciynyi.

Види комерційного лінолеуму

Фактично весь лінолеум можна розділити на дві великі частини за способом виробництва:

  • Гомогенний (товстий одношаровий монолітний).
  • Гетерогенний (багатошаровий класичний).

Гомогенний

Цей матеріал виробляється одним цільним монолітним шаром — малюнок у нього однаковий по всій товщині покриття. У цьому його незаперечний плюс: у разі стирання верхнього шару кольори і візерунки залишаються такими ж, як і на новому покритті. Щоправда, вибір забарвлень у гомогенного матеріалу не дуже широкий через особливості виробництва. Зазвичай його випускають у кольорі мармурової або кам’яної крихти.

Зверніть увагу: ці нейтральні абстрактні кольори відмінно підходять для прохідних приміщень. На них практично не видно пил і невеликі забруднення.

Ще одна корисна властивість цього матеріалу — антистатичність. Саме тому він ідеально підходить для офісів і кімнат, де встановлені комп’ютери, сервери та інше комунікаційне обладнання.

Гетерогенний

Цей лінолеум відрізняється від вищеописаного багатошаровою структурою. Склад і призначення шарів може бути різним, але у всіх присутній:

  • Основа з полівінілхлориду або спіненого вінілу, яка захищає матеріал від стирання і вологи.
  • Несучий шар з полівінілхлориду і скловолокна. Це наповнювальний шар, в якому залита армувальна сітка для додаткової міцності.
  • Декоративний шар із нанесеним на нього малюнком. Гетерогенний матеріал відрізняється від класичного великим вибором кольорів, візерунків і фактур.
  • Захисний шар із прозорого вінілу або поліуретану.

Основні характеристики

Насамперед комерційний лінолеум відрізняється від побутового своїми характеристиками. Розглянемо кілька основних параметрів.

Клас

Лінолеум, як і інші види підлогового покриття, ділиться на класи, які показують його зносостійкість і стійкість до стирання. Належність до класів регулюється загальною європейською нормою, описаною в документі EN-685. Весь матеріал ділиться на три типи:

  • Для побутового використання (21-23 клас).
  • Для громадського використання (31-34 клас).
  • Для промислового використання (41-43 клас).

До комерційних належить матеріал 34-х і 40-х класів. Наприклад, у приміщеннях з високими навантаженнями, а також у будинках, в яких живуть великі собаки, слід стелити 34 клас. У цехах, лабораторіях та інших промислових приміщеннях найкраще використовувати 41-43 класи. Середній термін їхньої експлуатації до 10 років навіть у найскладніших умовах.

Зверніть увагу: не варто вибирати гомогенний матеріал тільки через те, що при стиранні малюнок не змінюється. Товстий захисний шар на гетерогенному витримає найскладніші навантаження.

Стійкість до хімічного впливу і високої температури

Будь-які типи комерційного лінолеуму без проблем витримують контакт з хімічними речовинами, мийними засобами та абразивами. За класом пожежонебезпеки вони відносяться до слабогорючих матеріалів КМ2: відбувається загасання, щойно зникає відкритий вогонь. 95% лінолеуму мають такі характеристики:

  • Слабогорючий клас (Г1).
  • Помірна займистість (клас В2).
  • Не поширюють полум’я (РП1).
  • Помірне утворення диму (Д2).
  • Помірно виділяє токсини під час горіння (Т2).

Подібні класи дають змогу використовувати матеріал на будь-яких об’єктах.

Приблизний термін служби

Звичайно ж, усе залежить від умов і місця експлуатації. Але комерційний клас передбачає, що матеріал може служити не менше 10 років з постійним навантаженням 10ТС. Це означає, що навіть у найбільш прохідних місцях ваше покриття прослужить не менше 15 років.

Як випускається

Багатошаровий лінолеум випускається в рулонах завширшки від двох до чотирьох метрів з кроком у півметра. Одношаровий — шириною в 2 метри (це пов’язано з особливістю виробництва). Допускається склеювання матеріалу один з одним за допомогою спеціальних клеїв і високої температури.

Шкідливість для людини і навколишнього середовища

Серед обивателів ходить міф про шкідливість лінолеуму як покриття. Дійсно, 30-40 років тому під час виробництва матеріалу застосовували різні формальдегіди, що робило його не найекологічно чистішим рішенням. Але відтоді все змінилося. Сучасне покриття відповідає стандартам якості ISO 9001 та ISO 14001. Його можна сміливо стелити навіть у спальні. У нього немає стійкого хімічного запаху і він не виділяє в повітря токсини навіть у разі підвищення температури (покриття добре підходить для систем тепла підлога). Комерційний лінолеум належить до слабогорючого класу.

Технічні характеристики комерційного лінолеуму за вагою і товщиною

Зазвичай товщина комерційного лінолеуму варіюється в діапазоні від 3 до 7 мм. Цей параметр регулюється нормою EN-428. Гомогенний тип тонший, гетерогенний — товстіший. Товщина захисного шару у гетерогенного лінолеуму зазвичай становить 0,8-1 мм, робочий шар — 3-4 мм, підкладка -2-3 мм. Але у різних виробників бувають й інші значення.

Середня вага одного квадратного метра матеріалу — близько 3 кг. Покриття здатне поглинати шуми від 7 до 10 Дб.

Додаткові характеристики і спеціальні властивості

Комерційні типи лінолеуму використовуються там, де є високі навантаження на основу. Його застосовують у магазинах, офісах, торгових центрах, цехах тощо. Але у матеріалу є й інші властивості, про які ми розповімо нижче.

Антиковзаюче покриття

Потрібно постелити лінолеум у вологих приміщеннях або там, де можливе обмерзання? Вибирайте варіант з антиковзаючим покриттям. Він прекрасно підійде для басейну, ванної, туалету, лазні, неопалюваного передпокою або веранди. Верхній шар матеріалу має рельєф, завдяки якому нога не ковзає, а ви твердо стоїте на поверхні. Для додаткової безпеки в складі покриття присутній кварцовий пісок — він унеможливлює прослизання навіть у найскладніших умовах.

Зверніть увагу: рельєфна поверхня хоч і захищає вас від ковзання, але швидко забивається брудом. Вичистити її досить складно — потрібно використовувати сильні мийні засоби. Догляд забере у вас багато сил і часу.

Антистатика

Це дуже важливий параметр для багатьох виробничих приміщень. Статична електрика — головний ворог у серверних, комп’ютеризованих офісах, різноманітних цехах із точним обладнанням, рентгенкабінетах та операційних. Якщо вам потрібно захиститися від статики, то купуйте спеціалізований лінолеум. Він здатний накопичувати заряд напругою до 2 кВ, що вважається хорошим показником. Також антистатичний шар мінімізує появу пилу, що накопичується на основі.

Бактерицидність

Для медичних приміщень і лабораторій випускається спеціальний тип покриття, що містить у своєму складі бактерицидні речовини. Це дає змогу досягти ідеальної стерильності — мікроби знищуються навіть без використання спеціальних антисептиків і випромінювання. Подібний матеріал укладають в операційних, кімнатах реабілітації, реанімаційних: там, де важлива чистота.

Комерційний лінолеум може використовуватися і в житлових кімнатах.

Поглинання шуму

Найкраще сторонні звуки глушить гетерогенний матеріал. Це пов’язано з тим, що в його складі є спінений полівінілхлорид, який затримує до 20Дб. Це означає, що шум слабшає в 50-100 разів, проходячи через покриття.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Инженерный портал