Цегла — основні види, критерії вибору

Цегла — це широко використовується будівельний матеріал, який застосовується для зведення стін, будівель та інших конструкцій. Існує безліч видів цегли, кожен з яких має свої особливості та сферу застосування. Купити цеглу можна під ваші цілі. Розглянемо основні види цегли та критерії їх вибору.

Основні види цегли

 1. Лицьова цегла (фасадна):
  — Силікатна облицювальна цегла: Виготовляється із суміші кварцового піску, вапна та води. Характеризується високою міцністю, стійкістю до впливу вологи та відмінним зовнішнім виглядом.
  — Керамічна облицювальна цегла: Виготовляється з обпаленої глини. Має високу морозостійкість, вологостійкість і довговічність. Використовується для оздоблення фасадів будівель.
 2. Звичайна (рядова) цегла:
  — Червона керамічна цегла: Виготовляється з глини. Широко використовується для зведення несучих стін та перегородок. Має високу міцність і довговічність.
  — Силікатна рядова цегла: Складається з піску та вапна. Переважно застосовується у будівництві перегородок та стін в умовах невисокої вологості.
 3. Шамотна (вогнетривка) цегла:
  — Виготовляється з додаванням шамотної глини та спеціальних вогнетривких добавок. Використовується для будівництва печей, камінів та промислових теплових установок.
 4. Гіперпресована цегла:
  — Створюється із цементно-піщаної суміші методом гіперпресування. Відрізняється високою щільністю, міцністю та морозостійкістю. Застосовується для облицювання та будівництва
 5. Клінкерна цегла:
  — Виготовляється із тугоплавкої глини, обпаленої при високих температурах. Має високу щільність, стійкість до стирання та низьку водопоглинання. Використовується в обробці фасадів, дорожніх покриттях та будівництві об’єктів з високим навантаженням.
 6. Керамічна пориста цегла:
  — У процесі виробництва в глину додають легковагі пороутворюючі матеріали, що призводить до утворення пір. Така цегла має покращені теплоізоляційні характеристики і меншу вагу.

Критерії вибору цегли

 • Призначення:
  — Важливо визначити, для яких цілей використовуватиметься цегла: для несучих стін, перегородок, облицювання, будівництва печей тощо.
 • Морозостійкість:
  — Цей показник вказує на кількість циклів заморожування та відтавання, які може витримати цеглу без руйнування. Особливо важливий за умов холодного клімату.
 • Міцність:
  — Характеризується маркою цегли (наприклад, М100, М150), яка вказує на максимальний тиск, який може витримувати матеріал. Цей показник важливий для несучих конструкцій.
 • Теплоізоляційні властивості:
  — Визначаються коефіцієнтом теплопровідності. Чим вона нижча, тим краще цегла зберігає тепло всередині будівлі. Важливий критерій зовнішніх стін.
 • Водопоглинання:
  — Показник, що визначає кількість води, яку цегла може ввібрати. Високе водопоглинання може призвести до пошкодження матеріалу через замерзання води всередині пір.
 • Розміри та форма:
  — Стандартні розміри цегли – 250х120х65 мм (одинарна) та 250х120х88 мм (полуторна). Також існують різні формати та форми, включаючи візерунчасту та фігурну цеглу для облицювання.
 • Екологічність:
  — Важливо враховувати склад матеріалу та його вплив на довкілля та здоров’я людей.
 •  Естетичні характеристики:
  — Колір, текстура та загальний зовнішній вигляд цегли мають значення при виборі матеріалу для облицювання та декоративних робіт.

Висновок

Вибір цегли https://alex-group.com.ua/ua/kirpich/  повинен ґрунтуватися на ретельному аналізі вимог до будівельних матеріалів та умов експлуатації. Правильний підбір цегли гарантує довговічність, надійність та естетичну привабливість споруди.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Инженерный портал