Краплинний полив — переваги

Краплинний полив – це ефективний та зручний спосіб зрошення рослин, який має безліч переваг. У наші дні ви можете купити все для крапельного поливу в одному місці. У цьому блог-пості ми розповімо про деякі з них.

Основні плюси

 1. По-перше, краплинний полив дозволяє знизити витрати води. На відміну від традиційного поливу, при якому вода розтікається поверхнею землі і випаровується, краплинний полив направляє воду безпосередньо до коріння рослин. Це дозволяє уникнути втрат води та значно заощадити її.
 2. По-друге, краплинний полив сприяє зростанню та розвитку рослин. Завдяки рівномірному розподілу води, коріння одержують необхідну вологу та поживні речовини. Це сприяє зміцненню кореневої системи та підвищенню стійкості рослин до стресових умов.
 3. Крім того, краплинний полив допомагає боротися із бур’янами. При традиційному поливанні поверхня ґрунту залишається мокрою, що сприяє зростанню бур’янів. У випадку ж з краплинним поливом вода надходить тільки до коріння рослин, не залишаючи можливості для розвитку бур’янів.
 4. Ще однією перевагою краплинного поливу є його екологічність. Завдяки зниженню витрати води та зменшенню використання хімічних добрив, краплинний полив сприяє збереженню навколишнього середовища та зменшенню негативного впливу на природу.

Зрештою, краплинний полив є зручним у використанні. Полив UA може бути автоматизована, що дозволяє регулювати режим поливу та економити час та зусилля садівника.

Що потрібно для краплинного поливу

Для крапельного поливу вам знадобляться:

 • Майстер-блок — для зниження тиску в шланзі до робочого значення (приблизно 1,5 бар).
 • Магістральний шланг – з’єднує систему з водопроводом, має великий діаметр.
 • Запірний кран – для регулювання подачі та напору води.
 • Дозатор для добрив — вбудовується в магістральний шланг і наповнює систему рідким підживленням.
 • З’єднувачі — для кріплення елементів системи та нарощування шлангів.
 • Шланги, що подають — приєднуються до магістрального шлангу через з’єднувачі.
 • Крапельниці — вбудовуються в шланги, що подають, через певний інтервал для прикореневого поливу рослин.
 • Заглушки — встановлюються на кінцях шлангів, що подають для запобігання витіканню води.
 • Кріплення та напрямні — для фіксації системи на землі та розташування крапельниць біля коріння рослин.

На закінчення, краплинний полив надає ряд переваг, роблячи його ефективним та зручним способом поливу рослин. Він знижує витрату води, сприяє зростанню рослин, бореться з бур’янами, є екологічним та зручним у використанні. Якщо ви хочете дбати про свої рослини і при цьому заощадити час та ресурси, краплинний полив – чудове рішення!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Инженерный портал