Яку товщину полікарбонату вибрати для теплиці

У тепличному господарстві одним із ключових питань є вибір матеріалу для скління. Зазвичай полікарбонат для теплиці – один із найпопулярніших та затребуваних матеріалів для створення теплиць. Він має низку переваг, серед яких висока міцність, легкість, хороша теплоізоляція та прозорість.

Основні нюанси

При виборі полікарбонату для теплиці необхідно врахувати оптимальну товщину матеріалу. Варіантів полікарбонату існує два: монолітний та стільниковий. Кожен із них має свої переваги та нюанси, які слід врахувати перед покупкою.

  • Монолітний полікарбонат – це одношаровий матеріал, який відрізняється високою міцністю та прозорістю. Він має товщину від 4 до 12 мм. Монолітний полікарбонат ідеально підходить для створення теплиць у місцях із холодним кліматом та сильними вітрами. Завдяки своїй міцності, він здатний витримувати великі навантаження снігу та стійкий до ударів.
  • Стільниковий полікарбонат — це матеріал, що складається з двох і більше шарів, розділених комірчастою структурою. Товщина стільникового полікарбонату може змінюватись від 4 до 32 мм. Він має гарну теплоізоляцію та стійкість до ультрафіолетового випромінювання. Такий полікарбонат широко використовується для створення теплиць, де важлива оптимальна температура та збереження тепла.

Оптимальна товщина полікарбонату для теплиць залежить від багатьох факторів. Важливо враховувати кліматичні умови регіону, де буде теплиця. У холодних регіонах або за наявності сильних вітрів рекомендується використовувати монолітний полікарбонат завтовшки від 8 мм і більше. У тепліших кліматичних умовах стільниковий полікарбонат товщиною від 6 мм може бути достатнім.

Також варто врахувати заплановане використання теплиці. Якщо в ній вирощуватиметься вимоглива рослина, то бажано вибрати полікарбонат з більшою товщиною, щоб забезпечити їм оптимальні умови росту та захист від перепадів температури.

Плюси полікарбонату для теплиці

  1. Розсіювання сонячних променів, що сприяє зростанню культур.
  2. Відмінна міцність, здатність витримувати вагу снігу, удари граду та пориви вітру.
  3. Довговічність (від 10 до 15 років) без деформації від високих чи низьких температур.
  4. Невисока теплопровідність, гарне утримання тепла.
  5. Невелика вага, відсутність потреби міцного фундаменту для теплиці.
  6. Легкість обробки, гарна гнучкість, що дозволяє створювати нестандартні каркаси.

Важливо пам’ятати, що при виборі полікарбонату для теплиці https://poli-carbonat.com/ слід звернути увагу не тільки на товщину матеріалу, але і якість. Оптимальна товщина залежатиме від конкретних умов та вимог, тому рекомендується проконсультуватися з фахівцем перед покупкою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Инженерный портал