Конвеєрні стрічки — види, критерії вибору

Конвеєрні стрічки https://eurobelt.in.ua/ є однією з ключових складових промислового обладнання. Вони застосовуються для транспортування різних матеріалів на виробничих лініях. У цьому блогу ми розглянемо різні види конвеєрних стрічок та основні критерії, які слід враховувати при їх виборі.

Основні типи

  1. Гумові стрічки: це найпоширеніші види конвеєрних стрічок. Вони мають високу міцність, гнучкість і зносостійкість. Гумові стрічки можуть бути використані для транспортування широкого спектру матеріалів, включаючи руду, вугілля, зерно та інші сипучі матеріали.
  2. Поліуретанові стрічки: ці стрічки мають хорошу стійкість до агресивних середовищ, а також високу зносостійкість. Вони широко використовуються у продовольчій та хімічній промисловості.
  3. Поліестерові стрічки: це стрічки, які можуть витримувати високі температури та працювати за умов сильного впливу агресивних хімічних речовин. Вони найбільше підходять для застосування в хімічній та нафтогазовій промисловості.
  4. Металеві стрічки: ці стрічки, як правило, виготовляються з нержавіючої сталі або алюмінію. Вони мають високу міцність і стійкість до високих температур. Металеві стрічки знаходять застосування в промисловості обробки харчових продуктів, гірничодобувної та скляної промисловості.

Особливості вибору

При виборі конвеєрної стрічки слід враховувати декілька критеріїв:

  • Тип транспортованого матеріалу: в залежності від характеристик матеріалу, таких як його в’язкість, агресивність або температура, слід вибирати відповідну стрічку.
  • Навантаження та швидкість: конвеєрна стрічка повинна бути здатна витримувати необхідне навантаження та працювати з певною швидкістю безпомилково.
  • Умови експлуатації: слід враховувати особливості робочого середовища, такі як вологість, температура та наявність агресивних речовин.
  • Вартість та термін служби: ціна та термін служби конвеєрної стрічки також є важливими факторами при її виборі.
    Основне завдання підбору стрічки під конструкцію – забезпечення її правильного натягу. Вона повинна прилягати до роликів досить щільно, щоб не прослизати під навантаженням. Прослизання погіршує продуктивність ділянки і призводить до швидкого зношування самої стрічки, а надмірно щільне прилягання збільшує навантаження на полотно і веде до його розтягування.

Для поліпшення зчеплення продукції, що транспортується, з поверхнею стрічки на похилому конвеєрі застосовуються вироби з рифленою поверхнею або з встановленими поперечними перегородками. Для додаткового перешкоджання розсипанню продукції на похилій ділянці також може знадобитися встановлення бортів та напрямних.

Зрештою, правильний вибір конвеєрної стрічки може суттєво вплинути на ефективність виробничого процесу. При виборі слід враховувати особливості конкретного підприємства та його виробництва, а також консультуватись із професіоналами у цій сфері.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Инженерный портал