Двостінні та одностінні димарі з нержавіючої сталі — у чому різниця та особливості застосування

Димарі з нержавіючої сталі є одним з найпрактичніших і найнадійніших рішень для ефективного видалення диму та газів з будинків та будівель. Вони забезпечують безпеку та комфорт у використанні печей, камінів та інших джерел тепла. При виборі димоходу з нержавіючої сталі можна зіткнутися з двома основними варіантами: двостінні та одностінні.

В чому різниця

Різниця між двостінними та одностінними димарями полягає в їх конструкції та принципі роботи.

Двостінні димоходи з нержавіючої сталі складаються із двох зовнішніх стінок, які створюють повітряний простір між собою. Цей простір служить утеплювачем, який запобігає охолодженню диму та зменшує конденсацію всередині димаря. Така конструкція підвищує тепловіддачу та знижує ризик займання.

Одностінні димоходи з нержавіючої сталі, на відміну від двостінних, не мають повітряного простору між стінками. Вони мають простішу конструкцію і зазвичай використовуються у випадках, коли потрібна тільки евакуація диму та газів без додаткової ізоляції. Одностінні димарі є доступнішими за ціною і менш витратними в установці, але вони мають нижчу ефективність і можуть призводити до більшої конденсації.

Особливості застосування двостінних та одностінних димоходів з нержавіючої сталі залежать від конкретних умов встановлення та потреб користувача. Двостінні димарі зазвичай рекомендуються для використання в холодних кліматичних умовах або у випадках, коли потрібна додаткова теплоізоляція. Одностінні димарі можуть бути кращими у випадках, коли бюджет обмежений або коли немає необхідності додаткової теплоізоляції.

При виборі димоходу із нержавіючої сталі рекомендується звернутися до професіоналів, які допоможуть визначити оптимальний варіант для конкретної ситуації. Незалежно від обраного типу димоходу, важливо також врахувати вимоги та нормативи, встановлені протипожежними та будівельними правилами.

Де використовуються одностінні димарі та сендвіч-труби?

При облаштуванні димового каналу в лазні або сауні необхідні труби обох типів: одноконтурні та двоконтурні.

Одностінні димоходи з нержавіючої сталі підходять для футерування існуючих цегляних каналів. Сталева труба вбудована в цегляну конструкцію та захищає її від агресивного впливу вологи, кислоти та високої температури. Крім того, неутеплену систему можна встановити всередині приміщення, що опалюється, як в стіну до стелі, так і до стелі. Тут слід враховувати, що метал сильно нагріватиметься, тому дерев’яні поверхні, розташовані поруч із металевим агрегатом, також слід захистити спеціальним кожухом.

Двоконтурні системи застосовуються для встановлення димоходів зовні будівлі або на неутеплених горищах – місцях, де переважають низькі температури. Шар теплоізоляції запобігає охолодженню димових газів та утворенню конденсату. Волога і кіптява не накопичуються на внутрішній поверхні труби і не потрапляють у приміщення. Це підвищує пожежну безпеку лазні і ще більше збільшує термін служби печі.

Сучасні димарі з нержавіючої сталі можна назвати найкращим варіантом облаштування лазні та сауни: при невисокій ціні та простоті монтажу вони чудово витримують суворі умови експлуатації, притаманні парилкам.

Виводячи підсумки, двостінні та одностінні димарі з нержавіючої сталі забезпечують ефективну та безпечну роботу вашого пічного обладнання. Вибір між ними залежить від кліматичних умов, бюджету та вимог до ізоляції. Зверніться до професіоналів, щоб отримати консультацію та вибрати найбільш підходящий варіант для вашого будинку чи будівлі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Инженерный портал