Переваги використання саморегулюючих нагрівальних кабелів

Для системи антизледеніння та сніготанення потрібно використовувати спеціальні нагрівальні елементи, які відрізняються більшою зносостійкістю та потужністю у порівнянні, наприклад з електричною теплою підлогою для житлових будинків. У холодну погоду вода, що накопичується у трубопроводах, може зледеніти. Що призведе до повного виходу з ладу системи і може стати причиною розриву труби по шву.

У такому разі в нагоді стане саморегулюючий нагрівальний кабель. Він встановлюється всередині інженерних систем і дозволяє відстежувати стан рідин в трубопроводі. Як тільки температура падає занадто низько, теплова віддача від кабелю збільшується. Давайте детальніше розглянемо усі переваги подібних нагрівальних елементів.

Величезний асортимент нагрівальних кабелів

Станом на сьогодні виробники пропонують величезний вибір саморегулюючих нагрівальних кабелів. Вони відрізняються один від одного:

  1. Потужністю. Залежатиме від того, де саме буде встановлена система та в яких умовах вона працюватиме, а також матеріалу труби і її діаметру.
  2. Довжини. Незважаючи на те, що кабель можна підрізати по мірі встановлення, краще обрати потрібну довжину, виходячи з площі розташування системи.
  3. Тип ізоляції. Це може бути полівінілхлорид або вуглецева паста.

Автономна робота

Саморегулюючі нагрівальні кабелі отримали свою назву не просто так. Вони дійсно можуть виловлювати температурний режим всередині наступним чином: основою системи є саморегулююча провідна матриця. Вона складається з полімерів на вуглецевій основі. Саме ця матриця здатна виловлювати температурні зміни і, якщо на окремій ділянці, де розташований кабель, температура ставатиме нижчою, струм збільшується і теплова потужність системи росте.

Варто відзначити, що працює це й навпаки. Як тільки температура всередині труби досягне потрібного показника, саморегулюючий кабель автоматично припинить подавати тепло.

Універсальність і простота встановлення

Якщо деякі нагрівальні кабелі потребують однорідного середовища по усій довжині трубопроводу, то з саморегулюючими системами це не стає принципово важливим. Тобто ви можете встановлювати їх у трубопровід, де на різних ділянках температура повітря може суттєво відрізнятися. І кабель сам буде регулювати видачу тепла.

Таким чином вдається запобігти перегріванню елементу і виходу з ладу усього трубопроводу. Більш того, саморегулюючі системи здатні зменшувати температуру там, де це необхідно, підтримуючи постійні її показники.

Універсальність системи обумовлена тим, що її можна встановлювати у будь-яких трубопроводах: як на житлових, так і на комерційних чи промислових об’єктах. Нагрівальні елементи витримують екстремальні умови, перманентне використання, а у разі необхідності ви можете підрізати кабель за довжиною.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Инженерный портал