У чому різниця між AGM та гелевим акумулятором?

Акумулятори AGM (Absorbent Glass Mat) та гелеві акумулятори є двома типами герметичних свинцевих акумуляторів, що широко застосовуються в різних областях, включаючи автомобільну та сонячну енергетику. Незважаючи на те, що обидва типи акумуляторів призначені для зберігання електричної енергії, вони мають деякі суттєві відмінності.

Основні відмінності

  1. По-перше, AGM-акумулятори stream-energy.com.ua/ua використовувалися порівняно недавно, порівняно з гелевими акумуляторами, які існують вже понад півстоліття. AGM-акумулятори використовуються в ситуаціях, де необхідний високий пусковий струм та можливість швидкого заряджання, таких як в автомобільній промисловості. Гелеві акумулятори, навпаки, відрізняються повільнішою зарядкою і використовуються в додатках, де важлива стабільність і довговічність, наприклад, сонячних електростанціях.
  2. По-друге, різниця між акумуляторами AGM та гелевими акумуляторами пов’язана з тим, як електроліт міститься всередині акумулятора. В AGM-акумуляторах електроліт поглинений скляною матрицею, що дозволяє швидко протікати електричним струмом. Гелеві акумулятори, у свою чергу, містять гель подібну субстанцію як електроліт, яка забезпечує кращий захист від витоків і стабільнішу роботу в широкому діапазоні температур.
  3. По-третє, гелеві акумулятори мають кращу здатність чинити опір глибокому розряду та циклічному використанню, що робить їх ідеальним вибором для додатків, де акумулятори регулярно розряджаються і потім заряджаються. AGM-акумулятори, з іншого боку, забезпечують високий пусковий струм та краще підходять для використання в ситуаціях, де потрібен сильний та короткочасний імпульсний струм, наприклад, для запуску двигуна автомобіля.

Висновок

Кожен із цих типів акумуляторів має свої переваги та недоліки, і вибір між ними залежить від конкретних вимог та умов використання. Тому перед тим, як зробити вибір між AGM та гелевим акумулятором, рекомендується враховувати всі фактори та проконсультуватися з професіоналами, щоб вибрати найбільш підходящу опцію.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Инженерный портал