Який монітор купити для роботи

Віддалена робота вдома чи праця в офісі потребують тривалого перебування за монітором комп’ютера. Внаслідок цього наприкінці робочого дня багато людей мають справу з почервонінням очей, головним болем і «плаваючими» на екрані літерами. Усе це свідчить про те, що працювати доводиться за монітором низької якості.

Щоби підвищити власну продуктивність і почуватися бадьорим після робочого дня, потрібно замінити старий монітор на більш якісний та сучасний. Розкажемо, на які характеристики треба звертати увагу під час вибору та придбання девайса.

Шкідливе мерехтіння

Мерехтіння екрана пов’язане з низькою частотою оновлення. Вважається, що цей показник для офісного комп’ютера має становити щонайменше 60 Гц. Але краще відразу придбати монітор на 144 Гц. Така модель коштуватиме дещо дорожче, але переплата виправдана покращенням умов праці та збереженим зором.

Особливо важливим параметр частоти оновлення є в тому разі, коли працювати доводиться не тільки з числами чи текстами, а й із зображеннями.

Очі потребують захисту

Здебільшого сучасні монітори підтримують технологію захисту очей від синього кольору. Річ у тім, що синє світло випромінюється в нижній частині видимого для людського ока спектра. І через це не відфільтровується.

Саме ці «сині» хвилі довжиною 380 нанометрів провокують втому очей, головний біль і зниження концентрації. Тож чим кращі захисні технології матиме монітор, тим ліпше ви будете почуватися під час роботи та по її завершенню.

Розмір має значення

Компактне робоче місце змушує вибирати екран для комп’ютера невеликих розмірів. Але це не означає, що, не маючи обмежень у вільному просторі, варто купувати монітор 32 дюйми або більше. Оптимальні розміри для офісної роботи — 21–24 дюйми. Завдяки цьому легше зосереджуватися на робочому процесі, а очі менше втомлюються.

Купувати монітор менше ніж 18,5 дюйма теж не рекомендовано. У такому разі доведеться постійно додатково збільшувати масштаб робочих програм (якщо це можливо) або ж напружувати очі, намагаючись розрізнити дрібний шрифт.

ПК чи ноутбук

На це запитання немає однозначної відповіді, адже обидва пристрої мають свої особливості та переваги. Але якщо ви все ж таки вирішили придбати автономний і мобільний лептоп, приділяйте достатньо уваги характеристикам його дисплея.

Загалом вимоги залишаються ті ж самі:

  • технологія захисту очей від синього кольору;
  • частота оновлення не менш як 60 Гц;
  • розмір діагоналі від 18,5 дюйма.

Робочий інструмент має бути не тільки потужним і функціональним, але й зручним та безпечним у використанні. Дотримуючись цих простих рекомендацій, можна створити комфортне робоче місце, яке надихатиме, а не спричинятиме головний біль і втому.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Инженерный портал