Як зробити SEO-аудит сайту

Якщо пів-року займаєтесь SEO-оптимізацією та просуванням самостійно і не бачите результат, треба аналізувати, знаходити причини і виправляти помилки.

Є три способи, як проаналізувати сайт на SEO і зрозуміти, чи все з ним добре і чи потрібно щось міняти.

Зробіть все самостійно

Так, це реально зробити вручну, але вам доведеться присвятити перевірці весь вільний час. А якщо немає жодних знань, заздалегідь розібратися в основах — хоча б зрозуміти, що таке SEO, як воно працює, які фактори ранжирування є в пошукових системах і таке інше. Самостійну перевірку проводять дуже рідко. Зазвичай їй займаються ті, хто з головою занурений у SEO та знає всі тонкощі: наприклад, SEO-фахівці на своїх проектах. Якщо проводити аудит без спеціальних знань, ви просто не зможете знайти критичних помилок, а значить, і усунути їх.

Використовуйте спеціальні сервіси

Є сервіси, які проводять автоматичний аудит сайтів: перевіряють його видимість у пошукових системах, індексацію, кількість запитів у топі тощо. Плюс у тому, що перевірка триває недовго — щонайбільше півгодини. SEO-аудит сайту сервісом Seranking, serpstat або іншим. Величезний мінус у тому, що результати таких перевірок є некоректними. Подібні послуги можуть помилятися лише у підрахунку трафіку більш ніж на 50%. А ще вони не завжди бачать наявність груп у соцмережах, релевантні зовнішні посилання та багато іншого. Крім того, можуть не помітити серйозні внутрішні проблеми, які можна побачити тільки в адмінці сайту або в сервісах аналітики Google Analytics.

Замовте SEO-аудит у спеціалістів

Оптимальне рішення: делегуєте перевірку фахівцям та через час отримуєте готовий звіт із рекомендаціями щодо покращення сайту. Є два варіанти перевірки:

  • Безкоштовна. Її проводять за день і зазвичай знаходять лише серйозні проблеми. Ми під час безкоштовного міні-аудиту аналізуємо конкурентів, ваш сайт і відразу пропонуємо конкретні інструменти просування, а також прогнозуємо потрібний бюджет та результат.
  • Платна. Вона триває кілька тижнів. І під час неї сайт перевіряють повністю — від запитів у топі видачі пошукових систем до релевантності метаданих. Ціна на аудит SEO-оптимізації сайту залежить від того, скільки на ньому сторінок і як швидко вам потрібний результат.

SEO-аудит є важливим для грамотного просування ресурсу. Наприклад, нам він допомагає знайти всі найдрібніші помилки, усунути їх і в сотні разів збільшити відвідуваність.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Инженерный портал